Play Attantion Nedir?


Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/u161564390/domains/sirpsikoloji.com/public_html/wp-content/themes/medicare/single.php on line 121

Play Attantion Nedir?

8 Haziran 2018 0
50e220ad61270d25f2d6f2a0095b116a-normal-01.jpg

[vc_row][vc_column][vc_column_text]ALTYAPISI

NASA, 1990’ların başında “neurofeedback” ile uçuş simülatör eğitimini bütünleştirdi. konsantrasyon eksikliğinden kaynaklanan kaza risklerini azaltmak için astronotlara dikkatlerini artırma öğretildi. Dikkati gösteren beyin dalga aktivitesini izleyerek astronotlar anlık dikkat kaybını bilgisayar simülasyonun gösterdiği gibi görebilmektedir. NASA’nın araştırmasından esinlenerek Play Attention tasarlanmıştır. Play Attention, NASA’nın eğitim yöntemini büyük ölçüde geliştirmiştir. Play Attention, şuanda 3 patent sahibi ve hala sırada bekleyenler var.

NASA’nın isteği üzerine Unique Logic + Technology, Inc., şirketinin kurucusu ve CEO’su Peter Freer, 2005 yılında Washington’daki Ulusal Uzay Topluluğunda (National Space Society) şuan dünya genelinde kullanılan NASA’dan esinlenen teknolojinin kullanımı ile ilgili ders vermiştir.

Ayrıca Freer, Viyana’da Birleşmiş Milletlerde konuşmuştur. Uluslar Arası Atom Enerjisi Ajansıyla (International Atomic Energy Agency) birlikte Kişi Performans Yönetimi konusundaki bir makalenin yazarlarından birisidir.

GENEL BAKIŞ

Devam eden araştırmalar, dikkatini toplamada zorluk yaşayan öğrencilerin akademik alanda mücadele etme ihtimalinin bir hayli düşük olduğunu göstermekte. Bu durum, sınıf derslerini anlama, ödevlerini zamanında bitirme, dürtüsel ve zarar verici davranışlarından uzak durma gibi yetenekleri kapsamaktadır ama sadece bunlarla da sınırlı değildir. Bu yeteneklerin yokluğu genellikle düşük performansa ve çalışma zamanında büyük ölçüde artışa yol açmaktadır ki bu durum sadece özgüveni değil aynı zamanda bir öğrencinin sosyal ve akademik gelişimini de olumsuz yönde etkilemektedir.

Play Attention, dikkat problemi yaşayan çocuklar için zayıf olan nöral ağlarını güçlendirerek bu sorunları vurgulamak için özel olarak tasarlanmış tam bir beceri geliştirme protokolüdür.

Tutarlı ve yapılandırılmış eğitim sayesinde bir öğrenci;

 • İstekli olarak odaklanma
 • Yönergeleri takip etme
 • Dikkat dağıtıcıları göz ardı etme
 • Sınıfta başarısını engelleyecek davranışlarını kontrol etme becerilerini artırır.

 

GENEL BİLGİ

Play Attention, davranış şekillendirme, mesleki eğitim, veri değerlendirme ve diğer destek özelliklerini kapsarken sistemin çekirdeğini kullanıcının beyin dalgalarını doğrudan okuyan sensörlerden oluşmaktadır. Patentli donanım ve yazılımla birlikte cihaz, dikkati öğrencinin gerçek zamanlı görebileceği somut bir değere dönüştürür. Bu şekilde dikkat kavramı ölçülebilir hale getirir dolaysıyla sürekli olarak geribildirim yoluyla bir beceri olarak öğretilebilmektedir.

Play Attention’ın (nöro veya biofeedback gibi benzer uygulamalar) dayandığı bilim, 25 yıldan fazla süredir varlığını sürdürmektedir. Bu eğitim programı benzersizdir ve sadece performans sonucuna doğru ilerler. Play Attention’ın başarısını, öğrencinin gerçek yaşamda ne gösterdiği ile somut bir biçimde değerlendiriliririz yaygın örnekler arasında ödevleri uygun zamanda bitirme becerisi veya okulda derslerini daha iyi dinleyebilme becerisi gösterilebilir. Öğrencilerin kullanabilecekleri kalıcı zihinsel araçlar sağlanarak ayırıcı işlem, görsel takip ve dikkati sürdürme kısa süreli hafıza gibi diğer becerilerinin de geliştirilmesini sağlar. Kısacası, Play Attention, doğuştan daha önce yapamadığı şeyleri yapması için öğrencinin beynini “eğitir”

“20 yıldan fazla süredir özel eğitim alanındayım. Play Attention, dikkat sorunları için benim gördüğüm bilimsel tedavilerin en iyisi.” – Dr. Sam Dempsey, Olağanüstü Çocuklar Program Yöneticisi, Winston- Salem Forsyth Co. Schools

 

Play Attention Destek Programından Sonra Ne Gibi Değişiklikler Olur?

 

Gelişmiş Akademik Başarı:

Çocuğunuzun zeki olduğunu biliyorsunuz ama derslerinde ve ev ödevlerinde zorlandığını görüyorsunuz. DEHB akademik performansı etkiler bu durum çoğu ebeveyni kaygılandırır. Odaklanma eksikliği, bilgileri öğrenmeyi oldukça güçleştirir DEHB’li çocukların aynı ortamdaki okulda, kurs merkezlerinde arkadaşlarıyla aynı seviyede öğrenmesini engelleyebilir. Play Attention destek programını aldığınızda;

 • Sınavlarda dikkati toplamayı sağlayarak netlerinizin çevresel sorunlara bağlı düşüşünü ve soru kaçırma yanlış işaretleme gibi durumları ortadan kaldırır
 • Sınıfta öğretmeni dinlemeyi ve düzenli çalışma becerilerini geliştirir
 • Okuduğunuzu daha rahat anlamanızı sağlar.
 • Hafızayı güçlendirerek öğrenmeyi kolaylaştırır. Böylece formül tarih ezberleme gibi sizi zor duruma sokan dersler kabusunuz olmaktan çıkar.

Gelişmiş Sosyal İlişkiler:

Çocuğunuz okulda öğretmenleri ve arkadaşları ile nasıl geçinmekte? DEHB ‘li çocuklar dürtüselliğe bağlı olarak arkadaşları arasında oyun bozan olarak adlandırılırlar. DEHB’li bir çocuğun ebeveynleri olarak;

 • Arkadaşları ile iyi geçinmesini
 • Sınıfta dersi dinlerken odaklanmasını
 • Ödevlerini zamanında bitirmesini
 • Dikkati dağılmadan öğretmenini dinlemesini
 • Oyunlara ve faaliyetlere katılmasını da istersiniz

Çocuklar evde, aile kurallarına uymalı, ev ödevlerini yapmalı, ev işlerine yardımcı olmalılar. Play Attention bu becerileri öğretmede uluslararası liderdir.. 1996’dan beri tüm dünyada DEHB’li çocuklara bu becerileri kazandırmaktadır.

NOT: Sistemde kullanılan cihaz medikal bir cihaz olmamasına rağmen medikal cihazlara uygulanan testlerden başarı ile geçmiş ve hiçbir zararı ve yan etkisi bulunamamıştır.

Kayseri’de çocuğunuzda Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite (DEHB) sorununa Play Attantion ile profesyonel yardım almak isterseniz Uzman Psikologlar denetiminde Sır Psikolojiden randevunuzu alabilirsiniz[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Sır Psikoloji

Günümüzde yaşam koşullarının hızla değişmesi, bireyleri psikolojik, sosyal ve akademik yönden pek çok sorunla yüz yüze getirmektedir. Sorunlarımızla başa çıkabilmek için yalnızca kişisel gayretlerimiz yeterli gelememekte profesyonel bir yaklaşıma ihtiyaç duyulmaktadır.

Bizler bu ihtiyacı fark edip 2016 yılında Sır Psikoloji Aile Danışma Merkezini kurduk.Kurumumuz T.C. Kayseri Valiliği tarafından ruhsatlandırılmış Aile Çalışma Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı özel bir kurumdur.

Amacımız, bireylerin yaşam kalitelerini artmasını sağlayıp, bireysel iyilik hallerine, psikososyal gelişimlerine katkı sağlamak bunun içinde Psikoloji biliminin bilgi ve birikimlerini danışanlarımızın hizmetine sunmaktır.

Copyright by Sır Psikoloji 2020. All rights reserved.