Cinsel Terapi

Cinsel Terapi Nedir?

Cinsel terapi; bireylerin yaşamış olduğu cinsel sorunları değerlendirme, tanılama ve tedavi etmeyi amaçlar.Bunun içinde kişilerin cinsellikle ilgili yanlış inanışlar ve bilgi eksikliği varsa bilişsel süreçler yeniden yapılandırılır. Eşler arası duygusal, davranışlar ve cinsel çatışmalar varsa bu çatışmalardan doğan kaygıları azaltılarak daha sağlıklı cinsel doyum yaşamalarını sağlar. Bunun içinse çeşitli yöntem ve teknikler kullanır.

Cinsel Terapist Kimdir?

Psikolog, psikolojik danışman ya da psikiyatristlerin lisans eğitimini tamamladıktan sonra cinsel terapi eğitimi almış kimsedir.

Cinsel Terapist Ne Yapar?

Cinsel terapist aldığı eğitim ve benimsemiş olduğu ekol doğrultusunda bireylerin öykülerini alır daha sonra bireyin problemine göre çeşitli bilgilendirmeler yapar. Danışanlarına haftalık olarak uygulaması kolay ödev ve egzersizler vererek bir sonraki seansda değerlendirmede bulunur. Danışanalar verilen ödevleri yaptıkları müddetçe çözüme kavuşurlar.

Cinsel Terapist Ne Yapmaz?

Cinsel terapist gelen danışanı fiziksel olarak muayene etmez, cinsel organlarına dokunmaz.

Cinsel Terapi Ne Kadar Sürer ?

Kişilerin problemine ve durumuna göre 4 – 6 seans arası sürebileceği gibi ortalama 10 – 12 seans arasında sürmektedir. Eğer danışan verilen ödev ve egzersizleri yapmıyorsa seans esnasında yaptırılır dolayısıyla seans süreci danışana bağlı olarak uzamış olur

Cinsel İşlev Bozuklukları

Vajinusmus
Disparoni( Ağrılı cinsel birleşme)
Erken Boşalma
Sertleşme Bozukluğu
Anorgazmi
Kadın ve Erkeklerde Cinsel İstek Bozukluğu
Anejakülasyon (Boşalamama)
Hiperseksüalite(Aşırı Cinsellik veya Cinsel Bağımlılık)
Parafilik Bozukluklar (Teşhircilik, fetişizm, kalabalık yerlerde başkalarına sürtünme, cinsel mazoşizm, cinsel sadizm, travestizm, röntgencilik, pedofili, zoofoli(hayvanlarla cinsellik), gerontofili(yaşlılara cinsellik),nekrofili (ölülerle cinsellik), vanpirizm (partnerin kanını emme)

Cinsel problemler yaşamakta iseniz yada bilgi almak istiyorsanız Kayseri’de alanında uzman psikologlardan randevu almak için bizimle iletişime geçin

Seksofonksiyonel Cinsel Terapi

Seksofonksiyonel cinsel terapi yaklaşımı Dr. François de Carufel tarafından cinsel ilişkide işlevselliği esas alarak geliştirdiği psikoseksolojik  bir yaklaşımdır. Otuz yıla aşkın bir süredir Fransa, Belçika gibi ülkelerde üzerinde çalışılıp akademik çalışmalar yapılmakta ve cinsel terapi eğitimi olarak sunulmaktadır.

Kuramsal yönden güçlü ve uygulamada işe yararlılığını kanıtlamış bir yaklaşımdır. Cinsel ilişki çerçevesinde bireyin fizyolojik ve duygusal uyarılmalarına eşlik eden bilişsel, davranışsal süreçlerini de ele alan bütüncül bir yaklaşımdır.

Seksofonksiyonel Cinsel Terapi eğitimi almış terapist danışanların cinselliğini değerlendirir, cinsel hayatını geliştirir ve çiftlerin cinsel uyumunun artmasını ve bozukluğun düzelmesi için danışanlarına teorik çerçeveyi ve teknikleri aktarır bazı egzersizler ve ev ödevleri vererek sağlıklı bir cinsel ilişki yaşamalarına katkıda bulunur.

Kurumumuzda Cinsel Terapide Seksofonksiyonel Yaklaşım ile çalışılmaktadır. Yaşadığınız cinsel problemler için uzman kadromuzla yanınızdayız.

• Erken Boşalma
• Sertleşme Bozukluğu
• Vajinusmus
• Disparoni
• Cinsel İstek Bozukluğu
• Anorgazmi(orgazm olamama)
•Anejekülasyon( Geç Boşalma – Boşalamama)